Це сталося щойно! Прорив до Донецька – пекло на Донбасі

Ні для кого не секрет, що останні тижні одні з найтяжчих боїв йдуть саме на Донецькому напрямку.В той час як частина українських військових займається деокупацією підвня країни, інші підрозділи ЗСУ мужньо стримують численні атаки ворога на Донбасі. Якщо говорити про звільнення саме цих територій, то шлях буде непростий, проте момент деокупації таки настане.Про це розповів військовий експерт Роман Світан.

“За що доведеться воювати – за Донбас. Там досить складна ситуація. Доведеться звільняти Донбас саме радіальними ударами з певними оперативно-тактичними діями, але саме за Донбас доведеться воювати”, -зазначив Роман Світан.

Льотчик-інструктор висловив думку з приводу того, як відбуватиметься звільнення лівого берега Дніпра на Херсонщині та Криму: “З будь-якої точки Запорізького фронту, від Запоріжжя до Донецька, якщо йде вихід (а там лише 100 км до Азовського моря), ми розтинаємо цю стежку, яка з’єднує Росію з лівим берегом Херсона і Кримом з півночі.Тиждень чи два, і все це угруповання залишається без боєприпасів.Армійські запаси закінчаться, і вони так само прийматимуть рішення про звільнення. безкровному звільненню і Криму, і лівого берега, зокрема.Військовий експерт назвав єдиний спосіб, який допоможе Збройним силам України провести деокупацію Донбасу швидко та ефективно.

“З Донбасом складніше. Там єдиний є такий хід, який може призвести як мінімум до половинного звільнення Донбасу. Це якщо ми вийдемо на Луганськ із боку Сватового, то є, прорвавши лінію Сватово – Кремінна, виходимо одразу на Щастя та заходимо до Луганська. Це буде вихід у тил угруповання вже Донецького. Так само переріжемо певні лінії”, – зазначив він.Водночас й інші військові не відкидають загрози загострення ситуації на Сході, якщо РФ вдасться перекинути сили з Херсонщини.

Як повідомив речник Східного угруповання військ Сергія Череватого в ефірі телемарафону, російські військові, які втекли з правого берега Дніпра, можуть змінити динаміку боїв на Донбасі. Але наші військові роблять все, щоб знизити потенціал ворога ще на півдні.На запитання журналіста, чи можливо збільшення ворожого континенту на сході після втечі з правобережжя Херсонської області, він висловив сподівання, що “колеги на півдні не дадуть окупантам такої можливості”.“Я впевнений, що наш Генштаб думає про те, щоб завдати ударів ворогові, щоб у нього такої можливості не було. Наскільки я бачу, росіяни самі бояться, що ми зможемо взяти резерви на півдні”, – сказав він.

При цьому він не відкидає загрози зміни динаміки бойових дій на сході, якщо росіянам все ж таки вдасться перекинути частину сил з Херсонської області на східний напрямок.“Звичайно це може статися, якщо ми не будемо нічого робити. Історія цього повномасштабного вторгнення показала, що ми якраз, як правило, були на крок попереду ворога і саме наші штаби були розумнішими, дотепнішими і адекватнішими за ситуацію. Навіть маючи в більшості випадків менше особового складу та техніки ми вміли перемогти на полі бою. Київська, Харківська та Лиманська операції це чітко продемонстрували”, – пояснив Череватий.Тож у найближчий час зміни на фронті можуть повернутися як і в кращу сторону в питанні деокупації півдня, так і загостритись на Донбасі. При цьому, збройні сили України готові до кінця обороняти зайняті рубежі та винищувати загарбників, які ступатимуть на нашу землю.