Так тримати! ЗСУ на північному заході Херсонщини відтіснили війська РФ на східний берег річки Інгулець – ISW

Українські контрнаступи на північному заході Херсонської області 2 червня відтіснили війська РФ на східний берег річки Інгулець. Ймовірно, вони продовжуватимуть порушувати наземні шляхи сполучення для окупаційних сил.

Водночас командування ворога ставить собі за мету – “захистити” Херсонщину й Запоріжжя від контратак ЗСУ. Про це говорять експерти з Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).

Зазначається, що українським військовим вдалося відкинути угруповання противника до оборонних позицій на східному березі річки Інгулець. Геолокаційні кадри з безпілотника підтверджують, що Сили оборони вели контрнаступ поблизу Старосілля, населеного пункту на східному березі річки і всього за 12 км на південь від найпівнічнішої території, яка поки контролюється РФ.

Голова Херсонської обласної військової адміністрації Геннадій Лагута повідомив, що наші воїни звільнили 20 неназваних сіл в області, очевидно, маючи на увазі населені пункти на західному березі Інгульця.

“Нині ми не можемо самостійно підтвердити ці територіальні зміни, але українські захисники, ймовірно, захопили західний берег річки. Там вони можуть обстріляти й порушити російські наземні лінії зв’язку, що проходять вздовж траси – в межах кілометра від річки”, – йдеться у матеріалі ISW.

Водночас наголошується, що окупанти вживають заходів, щоб запобігти подальшому контрнаступу ЗСУ на західному кордоні Херсонської та Миколаївської областей. Українське Південне оперативне командування повідомило, що наші війська планують контрнаступ на Миколаївщині і 2 червня вели важкі бої із загарбниками – за 66 км на схід від облцентру.

“Росіяни завдали ракетного удару по залізничному мосту на північний захід від Миколаєва, ймовірно, щоб попередити перекидання українських сил і техніки в цьому районі. Окупаційна “влада” продовжувала відключати телекомунікаційні сигнали в Запорізькій та Херсонській областях, а українські офіційні особи припустили, що ті побоюються контрнаступів ЗСУ та активності партизанів в окупованих населених пунктах, тому прагнуть обмежити зв’язок”, – пояснюють в ISW.