“Бацьку” ймовірно знeсyть! Пoвcтaння в Білорусі! Пaртизaни не витримaли і піднялись – Лукашенко присів, в нього вибору більше немає

Вже ні для кого не секрет, що будь-який протест у Білорусі, пов’язаний з підтримкою України – це кримінальне діяння, яке суворо карається. Громадян засуджують за звичайні висловлювання проти війни.1 вересня дівчина заявила про свою громадянську позицію перед батьками та учнями на лінійці у школі, за що її одразу затримали співробітники МВС.Про це розповів заступник голови об’єднаного перехідного кабінету білорусі Павло Латушко.

Латушко розповів, що дівчині виписали штраф, але досі не випустили зі слідчого ізолятора. Не дивно, адже сьогодні у білорусі до в’язниці можна потрапити за використання кольорів національного прапора – не лише українського, а й білоруського.“Стосовно партизанів – тут терористичні статті. Враховуючи те, що лукашенко ініціював зміну чинного законодавства, що за сам факт підготовки терористичного акту можна отримати смертну кару, можна уявити, якими будуть вироки”, – наголосив він.

Мета білоруського диктатора – створити максимальний страх у суспільстві.“Але це не означає, що воно не формується. Для цього Кабінет ввів свій склад, представника з національної оборони та безпеки, відповідального за питання внутрішніх справ”, – сказав Латушко.Він додав, що вчора 10 білорусок, які ведуть підготовку у межах полку “Погоня”, прямо заявили: час, коли виходили з квітами, закінчився.“Коли Лукашенко створив ситуацію без вибору, у нас залишається, як вони кажуть, єдиний варіант дій”, – сказав Латушко.

В свою чергу речник Повітряних сил Збройних Сил України Юрій Ігнат прокоментував вибухи на аеродромі Зябровка в Білорусі, згадавши партизанський рух у сусідній країні. Про це він повідомив у коментарі Белсат.За його словами, партизани Білорусі “вже надзвичайно добре” допомагають Україні та ЗСУ.“Ми знаємо, що вони надзвичайно добрі, розумні та кмітливі люди. І ми лише дякуємо братському білоруському народу, який допоможе Україні перемогти окупантів і вигнати їх з нашої землі. І з вашої теж”, – сказав він.

Ігнат зазначив: щодо ситуації в Зябровці поки що слід довіряти офіційним повідомленням, як і у випадку з вибухом на російському військовому аеродромі в Новофедорівці в тимчасово окупованому Криму.