Відразу після призначення! Терміновий борт!Ліз Трасс шокувала всіх. Путіну кінець

Візит нової прем’єр-міністерки Великої Британії Ліз Трасс в Україну може відбутися найближчим часом.Про це повідомив посол України у Британії Вадим Пристайко в ефірі українського телеканалу.«Коли Трасс формально стане прем’єркою, я думаю, одразу ж відбудеться дзвінок, і домовленості про візит Ліз Трасс не забаряться. Ми вже як дипломатична система почали готувати й цю розмову, і приїзд Ліз Трасс в Україну», — заявив Пристайко.

Востаннє Трасс була в Україні 17 лютого, незадовго до початку повномасштабного вторгнення росії, і після цього неодноразово заявляла, що знову приїде до Києва найближчим часом.Після того, як у Сполученому Королівстві відбувся фінал виборів на крісло премʼєр-міністра і новообраною головою британського уряду стала Ліз Трасс, готується новий візит.

При цьому, передбачається, що Ліз Трасс продовжить допомагати Україні у війні проти Путіна. Про це зокрема свідчать заяви нового прем’єр-міністра, коли вона сказала, що може застосувати ядерну зброю, щоб стримати агресора, сказав Надзвичайний та Повноважний Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко.

Ліз Тасс сказала про те, що вона не зупиниться перед застосуванням ядерної зброї. І я впевнений, що це правильна заява, хоч і досить ризикована. Тому що це не те, що хотіли б чути багато миротворців у всьому світі, але воно розставило всі крапки над «і». Росія отримала потужний сигнал, який вона мала отримати. І британці — це чудово усвідомлюють. Цей сигнал — це нагадування Росії про те, що Британія дотримається своєї обіцянки, — зазначив він.

Ще недавно російськомовна преса, описуючи якогось відносно нового для аудиторії європейського політика, обов’язково окремо розповідала про його ставлення до Росії. Тепер це втратило сенс: оскільки впливових проросійських політиків у Європі майже не залишилося (а в Британії майже й не було).Політика Лондона щодо путінської Росії, швидше за все, ніяк не змінилася б ні за Трасс, ні за Сунака.Проте Ліз Трасс як голова МЗС у зв’язку з війною стала одним із найпомітніших опонентів Росії серед західних політиків другого плану.

Перед нападом Росії на Україну вона, як і Джо Байден, Ентоні Блінкен, Борис Джонсон виступала, попереджала, погрожувала наслідками. Їздила до Росії говорити із Сергієм Лавровим. Після 24 лютого стала, як і багато інших європейських політиків, говорити, що Путіна треба зупинити.

“Якщо ми не зупинимо Путіна в Україні, під загрозою опиняться інші країни: країни Балтії, Польща, Молдова – і це може закінчитися конфліктом з НАТО. Ми цього не хочемо. Тому так важливо зараз йти на жертви”, – сказала Трасс в одному з публічних виступів у квітні.

“Епоха взаємодії з Росією закінчилася. Нам потрібні нові підходи до безпеки Європи, засновані на здатності до опору, оборони та стримування”, – продовжила Трасс.

Трасс обіцяє, що за неї Велика Британія свій внесок у підвищення обороноздатності Європи обов’язково внесе: один із пунктів програми Трасс – збільшення військових асигнувань з нинішніх 2,1% до 3% ВВП.

Щоправда, лише до 2030 року. Зараз Британія витрачає на військові потреби у перерахунку на долари близько 60 млрд, і це більше, ніж будь-яка інша країна НАТО, крім, звичайно, США.Крім того, Трасс обіцяє, що Британія візьме активну участь у повоєнному відновленні України.