Андрюша попався на гарячому: Колишнього керівника “Нафтогазу” Коболєва підозрюють у розкраданні понад 229 мільйонів гривень

У травні 2018 року Андрій Коболєв, який був тоді очільником правління НАК “Нафтогаз України”, всупереч вимогам законодавства видав наказ про преміювання працівників компанії. Воно сягало суми понад 260 мільйонів гривень.Факт такого правопорушення встановило слідство. Тож НАБУ і САП повідомили Андрію Коболєву про підозру.

Що встановило слідствоПремію працівникам НАК “Нафтогаз України” Коболєв назначив за екстраординарні досягнення. Вони стосувалися позитивного рішення у справі щодо контракту купівлі-продажу природного газу у 2009–2019 роках.

Як зазначили у НАБУ, така сума суттєво перевищувала нормативно визначені розміри таких виплат. Ба більше, за ті самі досягнення екскерівникові компанії виплатили премію також роком раніше, у 2017. Тоді сума премії становила у 12,49 мільйона гривень.

Загалом упродовж 2018 року підозрюваному, як вважає слідство, незаконно виплатили коштом компанії понад 229,25 мільйона гривень (різниця між фактично виплаченою премією і максимально допустимим її розміром),– підкреслили у НАБУ.

Джерело