Два бійці у нещодавно звільненому селі. — Стояли на посту. Повз іде бабуся з банкою молока…

Два бійці у нещодавно звільненому селі.— Стояли на посту. Повз іде бабуся з банкою молока. Запитали в неї, де можна придбати (в селі нічого не працює, а в пайках вже ненависна каша з тушонкою).— А у Лідки, ето чєрєз дом возлє аптєкі, зєльоний забор – нє ошібьотєсь, он там одін такой. Только завтра ідітє, утром у нєйо точно будєт, — відповідає вона.

Подякували. Зранку, попередили командира і пішли. Там йти максимум хвилин 10, та все одно треба вдвох, зі зброєю. Знайшли швидко. Хазяйка у дворі. Побачила нас, — то хотіла забігти в хату, але ми її покликали, підійшла до нас.— Добридень!, — кажемо, — Ми до Вас за молоком. Нам сказали, що у Вас є.— Ой-ой у мєня мало.— Ну давайте, скільки є.Винесла 2 банки по 3 літри.

— Чудово, — приймаю банки, — А скільки грошей?— Ой, я і нє знаю.— Як не знаєте, Ви ж молоко кожен день продаєте?, — кажу здивовано.— Ну у мєня ж дєті, а сєйчас такіє цєни високіє, лєкарств нєту…, — на очі сльози навертаються— Та ви просто скажіть, скільки!— Сєйчас, посмотрю.Забігла в хату. Ми з напарником один на одного подивились. Стоїмо жартуєм:

— Чого то вона? — Це ми з тобою темні, а вона мабуть побігла біржеві індекси та котіровкі валют дивитись.— Та не матюкайся.Повертається Лідка. У руках хусточка, а з хусточки стирчать кілька купюр по 100 грн. Простягає нам..— Вот всьо, что єсть. Мнє дєтєй корміть нєчем.Товариш стоїть дивиться, я наче починаю розуміти.— Тьху! Скільки ми Вам за молоко винні?… — — Мы Вам сколько за молоко должни?

Стоїть кліпає очима…..

Сунув їй в кишеню 150 грн, порадив менше росТБ дивитись та й пішли.

Віталій Панич