Дочекалися! Вже можу офіційно повідомити: Києво-Печерська Лавра від сьогодні стала монастирем у складі ПЦУ

Євстратій Зоря пояснив, що на практиці це значає, що є юридична особа, яка може отримати у користування майно – храми і приміщення. Відтак створюється можливість вибору для ченців та вірян – за ким іти.“Свято-Успенську Києво-Печерську лавру” зареєстровано як монастир у складі ПЦУ.Відповідні дані внесені 2 грудня до Єдиного державного реєстру (45081205).

Про це повідомив речник Православної церкви України Євстратій Зоря у Facebook 2 грудня.Рішення про створення у складі ПЦУ релігійної організації – чоловічого монастиря “Свято-Успенська Києво-Печерська лавра” було ухвалено під час засідання Священного Синоду ще 23 травні 2022 року.Тоді ж Синод доручив митрополиту Епіфанію звернутися до Кабінету міністрів з проханням надати один з храмів Лаври у її верхній частині для богослужінь, а певні приміщення – для монастирської діяльності.

“Митрополит Київський і всієї України за посадою є священно-архімандритом, тобто канонічним і духовним керівником Київської Лаври. Також рішенням Синоду Блаженнійший Митрополит Епіфаній призначений очолювати монастир як юридичну особу”, – зазначив Євстратій Зоря.Речник Православної церкви Українице пояснив, що на практиці це значає, що є юридична особа, яка може отримати у користування майно – храми і приміщення. Відтак створюється можливість вибору для ченців та вірян – за ким йти.Зазначимо, що раніше усі храми комплексу Києво-Печерської лаври контролювалися УПЦ Московського патріархату.